Komfortowe oglądanie ulubionego serialu nie byłoby możliwe bez dobrze dobranego sprzętu. Z tego powodu podczas zakupu telewizora warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które przyczynią się do uzyskania lepszych wrażeń podczas filmowych seansów.

Istotne parametry

Zewnętrzne podobieństwo w żadnym wypadku nie oznacza, że wszystkie telewizory charakteryzują się zbliżonymi możliwościami. Przeglądając parametry poszczególnych modeli należy przyjrzeć się bliżej takim kluczowym parametrom jak:
przekątna telewizora, która powinna być dopasowana do wymiarów pomieszczenia. Przykładowo zbyt duży telewizor nie sprawdzi się, jeżeli nie zostanie zachowany odpowiedni dystans między kanapą a urządzeniem.
rozdzielczość matrycy, czyli ilość wyświetlanych pikseli na cal. Zalecanym minimum jest wybór sprzętu w rozdzielczości Full HD.
technologia wykonania ekranu, która w zależności od urządzenia może mieć oznaczenie OLED (gwarantujące lepsze kolory, ale cechujące się gorszą żywotnością) lub IPS (oferujące gorszy kontrast, ale charakteryzujące się bardzo długim czasem działania).
funkcje dodatkowe, czyli np. Smart TV, dzięki któremu będzie możliwe używanie telewizora do wyświetlania chociażby stron internetowych. Przydatny może okazać się także wbudowany HDR, który wpływa na polepszenie kontrastu obrazu.

Atrakcyjna cena nie musi oznaczać złej jakości

Podczas zakupu telewizora lepiej kierować się oferowanymi możliwościami niż nazwą producenta. W niektórych przypadkach tanie telewizory pochodzące z portfolio mniej znanych firm charakteryzują się naprawdę dobrymi parametrami, dzięki czemu mogą konkurować nawet z droższymi modelami. Sprawdź https://www.e-sas.pl/rtvagd/telewizory-i-rtv/telewizory .

Rekomendowane artykuły