Specjaliści od marketingu zalewają klientów coraz to nowymi propozycjami sprzętu, który często jest im zupełnie niepotrzebny, a służy jedynie zwiększeniu sprzedaży. I choć głośniki przenośne wydają się takim właśnie mało przydatnym dodatkiem, to jednak sprawa wygląda tu nieco inaczej. Czy warto więc kupić przenośny głośnik?

Czym są przenośne głośniki?

Każdy wie, jak wygląda typowy głośnik. Obudowa, membrana oraz wystające przewody, które podłącza się do urządzenia emitujące dźwięk. Oczywiście taki rodzaj głośnika jest całkowicie stacjonarny, ponieważ ogranicza go przewód.
Ostatnimi czasy pojawił się jednak na rynku głośnik przenośny, który różni się tym od standardowego głośnika, że nie posiada z tyłu przewodów. Sygnał do niego przesyłany jest drogą radiową.

Czy to dobry zakup?

Powstaje jednak pytanie, czy warto w ogóle kupić taki głośnik? Co daje fakt usunięcia z niego przewodów i zastąpienia ich przesyłaniem sygnału drogą radiową?
Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się przede wszystkim dwie zalety. Najważniejszą jest mobilność głośnika, dzięki czemu można go dowolnie przestawiać w mieszkaniu, lecz także po prostu go z niego wynieść i postawić np. w ogrodzie na czas grilla.
Po drugie uzyskuje się znacznie większy porządek w domu, ponieważ wyeliminowane zostają przewody połączeniowe, które często leżąc na ziemi i za sprzętem grającym powodowały spory nieład.
Wszystko to powoduje, że kupno takich przenośnych głośników jest całkiem dobrym pomysłem. Oczywiście ich cena jest nieco wyższa nic sandrowych, lecz na pewno nie jest to zakup pozbawiony całkowicie sensu.

Rekomendowane artykuły