Podczas prac w styczniku czasami może zdarzyć się, że potrzebne będą dodatkowe styki pomocnicze. Dzielą się one ze względu na swoją konstrukcję na dwa rodzaje: styki czołowe oraz styki boczne.

Jak wygląda montaż?

Montaż styków czołowych sprawia, że nie zmienia się szerokość stycznika. Montowane są one bowiem od góry na styczniku, zatem zwiększa się jedynie wysokość całego zestawu. Jest to rozwiązanie szczególnie użyteczne, jeśli nie dysponujemy dodatkową przestrzenią po bokach stycznika.

Styki boczne, jak sama nazwa wskazuje, montowane są natomiast po prawej lub lewej stronie stycznika, nie zwiększając tym samym wysokości całego zestawu. Warto zauważyć, że niektóre styki boczne można ze sobą łączyć w taki sposób, aby uzyskać w efekcie kaskadę styków bocznych. Należy jednak pamiętać, że styki pomocnicze mają mniejszą obciążalność niż styki główne, dlatego nie można przesadzać z nadbudowywaniem styków bocznych.

Bogaty asortyment produktów

Generalnie w obiegu dostępne są styki pomocnicze, składające się z różnych kombinacji i ilości styków. Dobór odpowiednich styków pomocniczych zależy więc od naszych potrzeb, ale także należy pamiętać o tym, że nie każdy styk pomocniczy będzie pasował do każdego styku głównego. Warto zatem zaopatrywać się w styki u jednego producenta, ponieważ wtedy łatwiej jest dobierać styki pomocnicze.

Żeby dobrać odpowiednie styki pomocnicze, można skorzystać z narzędzi udostępnianych darmowo online, które podpowiadają na podstawie parametrów styków pomocniczych i głównych, jakie styki najlepiej wybrać. Użycie takiego konfiguratora jest z pewnością dużym ułatwieniem podczas doboru styków pomocniczych.

Rekomendowane artykuły