Metronom podaje tempo muzyki, prędzej czy później muzyk musi zaopatrzyć się w to urządzenie. Kiedyś urządzenia mechaniczne, dzisiaj stały się urządzeniami elektronicznymi, posiadającymi wiele ciekawych funkcji. Metronomy elektroniczne są małe, przenośne i dodatkowo posiadają wbudowane różne ciekawe funkcje.

JAKIE SĄ METRONOMY ELEKTRONICZNE?

Mają duży wyświetlacz LCD z metrem tempa, są małych rozmiarów, łatwo jest podłączyć pod nie słuchawki. Niektóre z nich mają wbudowane rytmy perkusyjne, zawierają określoną liczbę paternów rytmicznych i wariacji beatowych. Metronomy w elektronicznej formie (https://drumcenter.pl/pol_m_Metronomy-i-automaty-396.html) mają nowoczesne i bardzo ciekawe obudowy, niektóre z nich mają ciekawy design.

TRADYCYJNY METRONOM MECHANICZNY

Znany i popularny metronom mechaniczny to urządzenie nakręcane ręcznie. Posiada ono skalę wychyleń wahadła na minutę od 40 do 280 BPM. W tym typie metronomów skala jest stała, czasami tylko różnice wychyleń są bardzo drobne. W metronomach elektronicznych skala może być bardzo rozszerzona.
Metronomy wykorzystuje się dzisiaj także jako tunery i wykorzystuje się je do strojenia danych instrumentów.

Z METRONOMÓW WARTO KORZYSTAĆ

Bez względu na fakt, na jaki metronom się zdecydujemy, urządzenie to może niejednemu muzykowi znacznie ułatwić życie. Urządzenie to doskonale pomaga w wypracowaniu umiejętności równego trzymania tempa. Ćwiczenia z metronomem wiele dają i procentują w przyszłości.

Rekomendowane artykuły