Każdy użytkownik komputera przenośnego powinien być przygotowany na to, że jego urządzenie może paść ofiarą ataku. Czasami dochodzi do tego nawet pomimo dbałości o cyberbezpieczeństwo. Coraz częściej celem hakerów jest uzyskanie dostępu do obrazu z kamery. Wówczas niczego nieświadomy posiadacz laptopa może być podglądany zawsze, gdy tylko jego sprzęt jest aktywny. Warto wiedzieć, jak należycie się przed tym zabezpieczyć.

Zaślepka na laptopa jako rodzaj fizycznej zasłony

Wyłączenie wbudowanej w urządzenie kamery w systemie nie gwarantuje tego, że nie zostanie ona aktywowana i wykorzystana przez hakera. Właśnie o to chodzi w internetowym podglądactwie. Komputer nie zdradza żadnych oznak tego, że rejestrator obrazu pracuje. Użytkownik niczego się nie spodziewa. Istnieje tylko jedno rozwiązanie, które gwarantuje stuprocentową pewność, że uniknie się podglądania. To zaślepka na laptopa. Służy ona do zasłonięcia obiektywu. To skutecznie uniemożliwia podgląd przez nieupoważnione osoby. Oko kamery zostaje bowiem w sposób fizyczny odseparowane od otoczenia.

Jaką zaślepkę na laptop wybrać?

zaslepka na kamere

Najlepiej zakupić produkt od sprawdzonego sprzedawcy, np. BabacoStore, który posiada patent. Będzie on zmyślny i w pełni funkcjonalny. Powinien być wygodny, co w tym przypadku sprowadza się do umożliwiania wielokrotnego i błyskawicznego zasłaniania i odsłaniania obiektywu. Oczywiście musi być także trwały. Wykonany z dobrego materiału. W tego typu zastosowaniach niezawodnie sprawdza się wysokiej jakości ABS.

Jeżeli chodzi o design zaślepki na kamerę z motywem bajkowym stanowią ostatni krzyk mody. Świetnie prezentują się one na laptopach. Dodają urządzeniom kolorytu. Indywidualizują monotonne obudowy. Przeważnie czarne lub srebrne. Każdy bohater filmu animowanego bowiem kojarzy się z różnymi charakterystycznymi cechami. Taka zatyczka na kamerkę pozwala zatem również na to, aby się wyróżnić.

Rekomendowane artykuły