Obecne telefony komórkowe umożliwiają wykonywanie na nich praktycznie wszystkiego. Od zwykłych rozmów, po korzystanie z internetu, robienie zdjęć, kręcenie filmów i kończąc na graniu w niezwykle realistyczne gry. Dzisiejsze telefony w niczym nie ustępują możliwościami komputerom. Pomimo tych zalet i możliwości, mają jednak jedną zasadniczą wadę: dość krótki czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

powerbankProblem z energią

Nie da się ukryć, że możliwości i moce obliczeniowe współczesnych telefonów znacznie wzrosły. Niestety wraz z nimi wzrosły również potrzeby dotyczące zapotrzebowania na energię. Technologia produkcji baterii telefonicznych stale się poprawia, jednak w znacznie wolniejszym stopniu niż energetyczne zapotrzebowanie podzespołów. Spowodowało to regularny spadek czasu działania telefonów, który obecnie rzadko kiedy jest dłuższy niż 24h. W przypadku intensywnego użytkowania ten czas jest jednak jeszcze krótszy.

Pomocna bateria

Rozwiązania tego problemu były dwa: albo radykalnie zmniejszyć możliwości techniczne sprzedawanych telefonów albo wyposażyć je w znacznie większe baterie, czego skutkiem byłoby zauważalne powiększenie całego telefonu. Oba te rozwiązania były oczywiście nie do przyjęcia dla producentów, ponieważ wiązałoby się to ze spadkiem sprzedaży i zmniejszeniem poziomu zysków.
Kłopot z krótkim działaniem telefonów został załatwiony w całkowicie inny sposób. Przyczynili się do tego producenci powerbanków takich jak te https://sferis.pl/powerbank-2137, czyli urządzeń będących de facto samymi akumulatorami. Powerbanki służą do gromadzenia energii i ładowania urządzeń mobilnych w przypadku, gdy są one bliskie rozładowania. W tym celu wystarczy połączyć oba przy pomocy kabla USB i rozpoczęte zostanie ładowanie, zupełnie jak w przypadku podłączenia do sieci elektrycznej. Dobrej jakości powerbanki powinny dać rade bez problemu naładować telefon dwu, a nawet trzykrotnie. Ten zapas energii jest bardzo ważny dla osób, które dużo podróżują i na dłuższy czas są pozbawione możliwości doładowania telefonu. Warto wtedy mieć w kieszeni taki powerbank, który pozwoli na dodatkowy zastrzyk energii.

Rekomendowane artykuły