stacjonarny używanyMyśląc o zakupie komputera stacjonarnego, często myślimy o sprzęcie używanym. Nie jest to złe myślenie, gdyż często można wyposażyć się w dobry sprzęt za niewielką cenę. Trzeba jednak pamiętać w takim przypadku o wielu rzeczach, abyśmy nie czuli się potem rozczarowani.
Komputery to maszyny ciężko pracujące oraz również często eksploatowane, przez co możemy trafić na sprzęt, który w niedługim czasie po zakupie, ulegnie awarii.

Dla tego właśnie, jeśli chodzi o komputery stacjonarne używane, powinniśmy się o nich dowiedzieć kilku rzeczy. Wiek komputera będziemy mogli oszacować po podzespołach, ale i tak warto jest się o to zapytać. Kolejną rzeczą jest pytanie, jak często i z jaką częstotliwością sprzęt był wykorzystywany. Trzeba tutaj zaznaczyć, że jeśli mamy zamiar kupić  używany komputer stacjonarny (, ale stosunkowo nowy, żeby mógł być wykorzystywany do kopania kryptowalut, co na pewno znacząco wpłynie na jego ostateczną kondycję.

Jeśli jednak był to sprzęt wykorzystywany do użytku codziennego, zakup jednostki stacjonarnej będzie doskonałym pomysłem. W ostatnim czasie część podzespołów komputerów stacjonarnych podrożała od kilku do kilkudziesięciu procent, a zaopatrując się w maszynę używaną, mamy pewność niskiej i założonej ceny.

Przy zakupie takiej jednostki, warto jest odebrać ją osobiście oraz poprosić osobę sprzedającą o krótkie pokazanie działania urządzenia. Będzie to swoistym świadectwem działania, oraz w razie czego, ukaże nam jakieś nieprawidłowości. Warto także spytać o gwarancję – sprzedawca może o tym nie pamiętać, a dla nas będzie to bardzo cenna rzecz.

Rekomendowane artykuły