Miało być szybciej, wygodniej i przede wszystkim wydajnie. O ile w przypadku nowych, mobilnych laptopów Lenovo dwie powyższe cechy są jak najbardziej trafne, to jednak z wydajnością bywa trochę gorzej. Niemniej i tak jest to mały problem, biorąc pod uwagę problemy, z jakimi borykali się producenci poprzednich generacji laptopów mobilnych.

Ciągłe wyłączanie

Mobilny laptop Lenovo pracuje stabilnie i nie wyłącza się. Nie można jednak powiedzieć tego o podobnych rozwiązaniach z tzw. „wcześniejszej generacji”. Tam głównym problemem było ciągłe wyłączanie się urządzenia, które – bardzo często – było spowodowane złą adaptacją systemu operacyjnego Windows 10, do wymagań, stawianych przez układy urządzeń mobilnych.

Zasilacz

Przegrzewające się zasilacze to domena laptopów mobilnych poprzedniej generacji. Duża wydajność układu, przy jednocześnie stosunkowo małej obudowie, szybko doprowadzały do przepalenia się obudowy, która i tak generowała mnóstwo ciepła. W urządzeniach nowej generacji, takich jak laptopy Lenovo, charakterystyka prądowo – napięciowa uległa diametralnej zmianie. Co więcej, zwiększył się rozmiar obudowy zasilacza i wprowadzono nowe radiatory. Dzięki temu, nowe zasilacze w nowych urządzeniach już się nie przepalają.

Podsumowując, laptopy Lenovo to przedstawiciele nowej generacji urządzeń, działających – tym razem – całkowicie bezawaryjnie (zobacz modele). Co przyniesie kolejna generacja tych urządzeń?

Rekomendowane artykuły