Zna  to każdy posiadacz komputera: w końcu przychodzi taki dzień, gdy trzeba kupić kolejny komputer stacjonarny. Przyczyny bywają różne: poważna awaria albo brak możliwości unowocześnienia dotychczasowego urządzenia. Czy jednak sytuacja taka musi wiązać się ze sporym wydatkiem albo koniecznością zakupu komputera o słabych parametrach? Niekoniecznie,

Jakość i dobrą cenę da się pogodzić

Pierwsze, co przychodzi na myśl to używane komputery stacjonarne. Jednak wcale nie trzeba być skazanym na zakup od nieznanej osoby, która zachwali urządzenie, które podczas użytkowania okaże się nawet nie w połowie tak dobre, jak zostało to powiedziane. Jest jednak pewna grupa komputerów używanych, na których jakość oraz dobry stan można liczyć. Chodzi mianowicie o komputery poleasingowe.

O co chodzi z tymi komputerami poleasingowymi?

Otóż wiele firm bierze w leasing samochody, komputery, drukarki itd. Umowa wynajmu tych sprzętów opiewa najczęściej na czas do 24 miesięcy. A że chodzi tu o komputery, które muszą spełniać pod pewnymi względami wymogi czasem specjalistycznego oprogramowania, oznacza to, że mają bardzo dobre parametry techniczne.

Komputery poleasingowe nie są więc nowe, ale jako używane (przez stosunkowo niedługi czas) mają o wiele niższą cenę niż nowe o tych samych parametrach. W dodatku musiały być utrzymywane w odpowiednim stanie – zgodnie z umową leasingową. Sprzedawca takich urządzeń daje też klientom gwarancję na jakiś czas ich użytkowania – najczęściej jest to przynajmniej kilka miesięcy.

Rekomendowane artykuły