Decydując się na zakup drukarki do niewielkiego biura musimy rozważyć nie tylko koszt samego urządzenia. ale również i inne koszty związane z jego późniejszą eksploatację. Szukajmy urządzeń, które pozwalają na zastosowanie wydajnych tonerów, do których w dodatku możemy znaleźć dobrej jakości zamienniki.

Drukarka Brother HL-1210WE

Wiele z tych warunków spełniają urządzenia filmy Brother. Uznawane są one za doskonałe rozwiązanie dla małych firm. Wykorzystywane są często także do użytku domowego. Są to drukarki i urządzenia wielofunkcyjne o bardzo korzystnym stosunku oferowanych przez nie funkcji do końcowej ceny takiego urządzenia. Eksploatacja również jest stosunkowo niedroga.

Ostatnio na rynku takich urządzeń dużym powodzeniem cieszy się drukarka HL-1210WE tego producenta. Jest to niewielka i stosunkowo lekka drukarka laserowa pozwalająca na monochromatyczny wydruk z dużą prędkością. Wraz z drukarką sprzedawane są oryginalne tonery do Brother HL-1210WE (https://drox.pl/pol_m_Brother_Laserowa_HL-1210WE-1513.html) pozwalające na wydrukowanie do 1000 stron. Zastosowanie tego typu tonerów pozwala na dalsze obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Oryginalne tonery i ich zamienniki

Obok oryginalnego tonera do urządzenia Brother HL-1210WE możemy znaleźć również produkowane przez różne firmy zamienniki. Zanim jednak kupimy zamiennik określonej firmy, powinniśmy zawsze upewnić się że rzeczywiście będzie on należycie działał. Tego rodzaju tonery wyposażone są w specjalne resetery, które umożliwiają stosowanie ich zamiast oryginalnych tonerów.

Rekomendowane artykuły