Na rynku istnieją dwa podstawowe rodzaje drukarek: są to drukarki laserowe oraz drukarki atramentowe. Różnica tkwi w ich funkcjonowaniu, w drukarkach laserowych wykorzystywane są pojemniki z tonerem, natomiast w drukarkach laserowych tusz. Te pierwsze są dużo bardziej wydajne, drukując szybciej i w lepszej jakości niż ich atramentowe odpowiedniki. Stąd ich częste wykorzystywanie w biurach i firmach, gdzie liczy się szybkość pracy. W gospodarstwach domowych przeważają drukarki atramentowe ze względu na niższy koszt zakupu. Jak wygląda kwestia wymiany tonera do drukarek?

Eksploatacja drukarek

toner do drukarkiW gruncie rzeczy drukarki laserowe mogą okazać się bardziej ekonomicznym zakupem ze względu na wyższą wydajność. Jednostkowy kosz zakupu toneru do drukarki jest wysoki, ale jego żywotność duża dłuższa niż w przypadku drukarek z tuszem (sprawdź). Drukarki atramentowe należy regularnie napełniać tuszem, trudniej również określić ile dobrych jakościowy stron jesteśmy w stanie wydrukować. Nowe drukarki laserowe same nas o tym informują.

Czy tonery do drukarek można wymieniać?

W przypadku drukarek laserowych toner jest w zasadzie jedyną rzeczą wymagającą konserwacji. Toner można w prosty sposób wyjąć z drukarki. Większość firm zajmująca się sprzedażą i serwisem drukarek, zajmuje się również wymianą i napełnianiem tonerów. Przy wizycie z pustym tonerem i napełnianiem go na pełen, znacznie obniżamy koszt nowego.

Rekomendowane artykuły