Grafika komputerowa jest atrakcyjnym kierunkiem kształcenia dla coraz większej ilości osób. Grafikiem można zostać zarówno po studiach, jak i po kursach. Istnieje też sporo odnoszących sukcesy grafików-samouków. Niestety, ceny sprzętu dla grafików są wysokie, a ucząc się tego zawodu trzeba już na początku nauki dysponować między innymi wysokiej jakości monitorem profesjonalnym.

O ile grafik pracujący w formie nie musi martwić się o zakup sprzętu, o tyle osoba rozpoczynająca swoją przygodę z grafiką nie jest w stanie kupić profesjonalnego monitora. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem są często monitory używane. W wielu sklepach można znaleźć monitory poleasingowe wykorzystywane przez wysokiej klasy profesjonalistów. Ich cena wynosi zaledwie ułamek ceny sprzętu nowego, co umożliwia początkującym grafikom naukę na sprzęcie klasy profesjonalnej, który posłuży dobrze nie tylko na początku przygody z nią, ale także podczas pracy jako profesjonalista — przynajmniej na początku zawodowej kariery, kiedy nie trzeba dysponować jeszcze sprzętem najwyższej klasy.

Przy zakupie monitorów poleasingowych dostaje się na nie gwarancję, a każdy egzemplarz jest dokładnie testowany, zanim trafi na sklepową półkę. Klient dostaje więc sprawny monitor używany klasy profesjonalnej, który posłuży mu jeszcze długi czas. Zakup takiego monitora poleasingowego to sprytny sposób na oszczędność i jest przykładem, że nie trzeba iść na zbyt dalece posunięte kompromisy, gdyż większością takich monitorów używanych nie pogardzi nawet profesjonalista najwyższej klasy.

Rekomendowane artykuły