Oryginalne piloty do TV są jednymi z tych akcesoriów, które łatwo zgubić lub zepsuć. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zakup uniwersalnego pilota. W dużej mierze to właśnie dzięki temu urządzeniu będzie można kontrolować nie tylko telewizor, ale również odtwarzacz DVD albo dekoder telewizyjny. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo czym należy się kierować przy wyborze pilota.

Wysoka jakość wykonania

piloty do tv

Porządne piloty do TV koniecznie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ogromną rolę odgrywa również ergonomiczna konstrukcja. Kluczem do sukcesu jest to, aby wybrać model z idealnie spasowaną obudową. Piloty wykonane z niskiej jakości materiałów niestety po upadku z niewielkiej wysokości mogą ulec uszkodzeniu. Najlepszym wyborem są modele, które mają zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie uniknąć przypadkowych zadrapań. Piloty do TV spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy dobrze leżeć będą w dłoni. Jeżeli chodzi o przyciski to powinny one regulować nawet na bardzo lekkie naciśnięcie. Niestety tanie piloty mają zbyt twarde i mało wrażliwe przyciski.

Obsługa makropoleceń

Piloty do TV powinny zapewnić kompleksową obsługę makropoleceń. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę także na to ile urządzeń będzie w stanie obsługiwać wybrany pilot. Większość dostępnych na rynku pilotów uniwersalnych bez problemu poradzi sobie z obsługą pięciu urządzeń.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządny pilot do TV warto zwrócić uwagę także na zasięg i zasilanie. Jeżeli chodzi o zasięg to w warunkach domowych w zupełności wystarczy 10-12 metrów. Jeżeli chodzi o zasilanie to można wybrać baterie typu AA albo popularne akumulatory. Jak łatwo się domyślić należy zwrócić uwagę również na design, który dla wielu osób odgrywa bardzo ważną rolę.

Rekomendowane artykuły