Gry komputerowe od dawna już nie są rozrywką tylko dla dzieci. Obecnie wychowane na wirtualnej rozrywce dorosłe już pokolenie coraz częściej zastanawia się nad tym, na jakiej maszynie realizować swoją zdobytą za młodu pasje. Czy lepszy do tego będzie komputer stacjonarny, czy też może jednak konsola do gier? Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań?

Charakterystyka komputerów stacjonarnych

Komputery stacjonarne (tu), choć głównie używane są do pracy i przeglądania internetu, powszechnie wykorzystywane są również do grania w gry. Niestety każdy fan takiego typu rozrywki musi przyznać, że granie w gry na komputerze nie należy do najwygodniejszy czynności. Po pierwsze towarzyszy temu wiele problemów technicznych. Gry często wymagają instalowania najnowszych sterowników, aktualizacji i innych dodatków do programów, a i to często nie gwarantuje tego, że wieczorem po pracy uda się pograć w ulubioną, świeżo zakupiona grę. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że gry na komputerze są dość tanie, więc łatwo jest je kupić.

Charakterystyka konsol do gier

Jak jednak w tym wypadku przedstawia się granie na konsoli? Jest ono przede wszystkim o wiele wygodniejsze. Jedyne co trzeba zrobić, żeby zagrać w grę, to włożyć płytę do czytnika, poczekać kilka minut na instalacje i już. Bez grzebania w sterownikach, ustawieniach i innych zagmatwanych opcjach, tylko po to, żeby włączyć grę. A jakby tego było mało, dobry sprzęt, który dorównywać będzie możliwościami komputerowi za około 3 tysiące złotych, da się kupić już za nawet około 1000 złotych, a często nawet taniej, ponieważ zdarzają się liczne promocje. Jedynym minusem grania na konsoli jest fakt, że choć sam sprzęt jest dość tani, to jednak gry są często nawet o 50% droższe, niż na komputerze stacjonarnym. Powoduje to, że koszt zabawy na jednej, jak i drugiej platformie finalnie jest do siebie zbliżony.

Podsumowanie

Wiele osób uważa, że skoro komputer może być wykorzystywany do innych zadań niż tylko granie w gry, to jest to lepsze rozwiązanie. Okazuje się, że nie do końca, ponieważ konsola obecnie potrafi dokładnie to samo, a często nawet lepiej.

Rekomendowane artykuły