Niestety nawet najlepsze baterie do telefonów od renomowanego producenta mogą odmówić posłuszeństwa, dlatego też niezbędna będzie ich wymiana. Jak pokazują najnowsze badania wiele osób nie wie kiedy trzeba wymienić stare baterie na nowe. Sprawdź nowe baterie https://vegacom.eu/pl/menu/baterie-do-telefonow-1373.html

Częstotliwość wymiany starych baterii na nowe

Statystycznie, przy przeciętnej częstotliwości użytkowania nowoczesnych telefonów komórkowych, ich baterie należy wymieniać co 2 lata. Jeżeli z telefonu komórkowego korzysta się bardzo rzadko, to baterie można wymieniać co 4-6 lat.

Po czym poznać, że baterie wymagają wymiany?

Gdy baterie do telefonów zaczynają krócej trzymać, to wyraźny sygnał, że trzeba je wymienić na nowe. Podłączanie ładowarki do telefonu co kilka godzin nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego też trzeba przygotować się na nowy wydatek.

Czy można wydłużyć żywotność baterii?

Niektóre baterie do telefonów mogą służyć dłużej, ale pod warunkiem, że obchodzić będzie się z nimi we właściwy sposób. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na odpowiednie źródło zasilania. Ważne jest również prawidłowe sformatowanie baterii. Aby tego dokonać, należy je rozładować do zera i naładować do pełna. Uważać należy również na ładowarki z dużym prądem ładującym. Przeładowanie ogniw niestety może doprowadzić do skrócenia żywotności baterii. Najbezpieczniejszym wyborem jest postawienie na ładowarki, które zaleca producent danego telefonu komórkowego.

Rekomendowane artykuły