Apple mac jest najczęstszą alternatywą dla sprzętów z systemem Windows. Jak to wygląda w praktyce? Czy sprzęt Apple naprawdę jest godny uwagi?

Dlaczego warto postawić na Mac’a? Wady i zalety.

Apple mac według opinii użytkowników posiada więcej zalet niż wad. Jego mocną stroną zawsze są i były od początku parametry techniczne. Komputery tego producenta od początku ich istnienia były dopracowane pod każdym względem. Od początku Apple Macowi (dostępnego tutaj) można było przypisać jedną z najważniejszych dla użytkowników funkcji-  wyjątkową wydajność baterii. 

Inne ważne zalety Laptopów mac:

 • Posiadają ultra szybki i nowoczesnej klasy procesor o ogromną pamięć RAM – w Apple Maca’ch dzięki procesorom Intel Core, które dają wygodę optymalnej i sprawnej pracy, można zapomnieć o zawieszaniu się laptopa.
 • Pamięć RAM to minimum 8 GB, więc zmieści się tam sporo potrzebnych do pracy aplikacji. 
 • Laptopy te pracują na wyświetlaczu Retina- ich cechą charakterystyczną jest 178-stopniowy kąt widzenia oraz niezwykle żywe kolory.
 • Matryce posiadają przekątną, która wynosi od 12 do 16 cali. 
 • Klawiatura – jest bardzo czuła przez mechanizm motylkowy, działa bardzo cicho. 

Wadą w Apple mac jest nietypowy system operacyjny- MacOS, nie chodzi o to, że jest wadliwie wykonany, lecz trzeba do niego przywyknąć. MacOS niestety nie jest kompatybilny z systemami Windows- dla niektórych użytkowników może być to utrudnienie.

Czy warto kupić Apple Mac’a?

apple mac

Odpowiedź bez wątpienia brzmi: TAK. Apple Mac jest fantastycznym sprzętem, ale mogą pozwolić sobie na niego naprawdę nieliczni. Ma świetne parametry – jest ultra szybki, wizualnie dopracowany pod każdym kątem. Firma Apple zawsze dbała o wszystkie detale – stawiała na jakość, nigdy na ilość i właśnie dlatego ich produkty są tak drogie. 

Na co zwrócić uwagę kupując laptopa od Apple?

Jeśli zdecydujesz się na kupno z drugiej ręki musisz pamiętać o tym, aby zweryfikować dokładnie sprzedawcę.

 1. Dokładnie sprawdź sprzedawcę. Sprawdź, czy posiada opinię o jego poprzednich sprzedażach.
 2. Sprawdź, czy na zdjęciach dokładnie widać każdy szczegół. 
 3. Poproś sprzedawcę o numer seryjny, który znajduje się na opakowaniu Apple mac’a. Upewnij się, że jest zgodny z numerem widniejącym w systemie i na obudowie komputera.
 4. Umów się na spotkanie- wtedy masz możliwość sprawdzić  jak zachowują się wszystkie klawisze na laptopie.
 5. Możesz również sprawdzić ilość ładowań baterii, którą przeszło urządzenie. Jeżeli bateria była ładowana więcej niż 600 razy, jej dłuższa żywotność będzie stała pod znakiem zapytania. Kupno nowej baterii w przypadku Apple mac’a jest nieopłacalne- stanowić może więcej niż połowę kosztu nowego sprzętu.
 6. Dowiedz się koniecznie o FileVault na sprzęcie. W momencie, gdy właściciel nie dezaktywuje jej przed sprzedażą, możesz ponieść na prawdę duże koszty odblokowując sprzęt w serwisie Apple.

Czasami warto zastanowić się, czy lepiej nie byłoby dołożyć trochę gotówki i kupić nowy sprzęt. Z używanym sprzętem bywa różnie- nie mamy gwarancji, że coś, co przed chwilą działało bez zarzutu będzie nadal spełniać nasze oczekiwania. 

Rekomendowane artykuły