Jak wiadomo, w każdym zestawie multimedialnym najważniejszym elementem jest telewizor. Oczywiście telewizor nie obejdzie się bez anteny. Obecnie najczęściej wykorzystuje się anteny naziemne, a także satelitarne. Te zaś wymagają kolejnych akcesoriów. Jednym z nich jest zasilacz antenowy (https://eldor24.pl/zasilacze-antenowe/). Jest on kluczowy, jeśli chodzi o dobry odbiór sygnału w odbiorniku.

Kiedy zastosować zasilacz antenowy?

Najczęściej zasilacz stosuje się w następujących sytuacjach:

  • kiedy antena znajduje się zbyt daleko od odbiornika
  • gdy do anteny podłączonych jest zbyt wiele odbiorników
  • jeśli kable koncentryczne użyte w instalacji posiadają zbyt wysoką tłumienność.

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy zastosowanie zasilacza antenowego jest niezbędne i tylko dzięki jego pomocy jest możliwość uzyskania wysokiej jakości obrazu.

Kiedy warto zastosować zasilacze antenowe?

Jest kilka sytuacji, w których powinno się zastosować zasilacze do anteny naziemnej. Bardzo często zdarza się, że odbiornik jest sprawnie podłączony do anteny, a mimo to obraz się zacina lub zwyczajnie „pixeluje”. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, ze sygnał z anteny nie dociera w ogóle do odbiornika. Jednakże należy sprawdzić, czy wina leży po stronie przesyłu danych i w tym celu warto jest przejrzeć antenę oraz jej ustawienie.

Niestety bywa też tak, iż mimo szczegółowego sprawdzenia, obraz nadal się urywa. W takim wypadku należy zastosować zasilacz antenowy regulowany. Za jego sprawą znacznie wzmocni się sygnał i zdecydowanie zwiększy jego moc. W 95 przypadkach na 100, ten zabieg okazuje się bardzo skuteczny i przywraca prawidłowy odbiór sygnału anteny.

Co jest ważne podczas wyboru zasilacza antenowego regulowanego?

Zasilacz antenowy należy podłączyć do standardowego gniazdka. Jeśli posiada napięcie 2V to będzie wystarczało tylko w przypadku anteny ustawionej blisko odbiornika, a sygnał dociera tylko do jednego telewizora. Zasilacze antenowe regulowane będą zaś wykorzystywane do rozdzielaczy sygnału. Posiadają o wiele większe zasilanie wyjściowe.

Rekomendowane artykuły