Jeszcze powszechniej słuchamy muzyki z urządzeń przenośnych – telefonów czy tabletów. Niestety wielokrotnie wydobywający się z nich dźwięk jest daleki od ideału. Więc należałoby zaciekawić się bezprzewodowym sprzętem, jakim jest głośnik bezprzewodowy. We współzależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, możemy słuchać doskonale brzmiących dźwięków w domu, podróży, na plaży, natomiast choćby jadąc na rowerze lub rolkach.

Czemu w podróż należałoby wziąć oczywiście głośnik bezprzewodowy?

Głośniki bezprzewodowe z motywem bajkowym, to narzędzia jednakowo dobre przy wykorzystaniu stacjonarnym, np. podczas grilla nad rzeką, co w podróży, gdy jesteś w nieustannym ruchu. Wybrane głośniki Bluetooth zostały wprost opracowane z myślą o użytkowniku mobilnym. Przenośne głośniki Bluetooth nierzadko mają akumulator, jaki starcza na kilka, natomiast choćby kilkanaście godzin ciągłego słuchania muzyki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie głośnika bezprzewodowego?

głośnik bezprzewodowy

Ważna jest moc głośnika bezprzewodowego. Zwykle będziemy wybierać w rozdziale od 5-10 watów. Jest to moc w zupełności odpowiednia dla tego rodzaju narzędzia. Silniejsze sprawdzą się w otwartych powierzchniach. Jeżeli natomiast chcesz słuchać muzyki w niewielkich pomieszczeniach, nie będzie to dla Ciebie ważny parametr.

Cena – ile kosztuje głośnik bezprzewodowy?

Ceny głośników bezprzewodowych na rynku wahają się w widełkach od 100 do choćby 1000 złotych. Jeżeli poszukujemy głośnika do okazjonalnego wzięcia w podróż czy wyprawę, to warto sprawdzać głośniki kursujące cenowo w rozdziale 150-200 złotych. Za ową cenę uzyskamy dobry sprzęt, jaki da nam dużo zabawy. Jeżeli chcemy wielokrotnie korzystać z głośnika bezprzewodowego, warto przemyśleć opcje droższe. Jeśli głośnik ma spełniać rolę specjalnego systemu nagłaśniającego we własnym mieszkaniu, to należałoby rozglądać się za głośnikami ze średniej półki z rozdziału 400-600 złotych.

Rekomendowane artykuły