Urządzenia marki Premium mają swoją cenę. Nie każdy jest w stanie kupić nowy tablet z najwyższej półki, ponieważ cena jest za wysoka. Dobrą alternatywą mogą w takim przypadku okazać się tablety poleasingowe. Czy tego typu urządzenia warte są uwagi?

Po co tablet?

W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z tego, komu ten tablet ma służyć i do czego. Czy będzie on wykorzystywany przez dzieci do grania? Czy będzie to urządzenie wspierające codzienną naukę ucznia? A może będzie to tablet, który będzie pomocny w wykonywaniu codziennych obowiązków? W każdym przypadku można bazować na urządzeniach poleasingowych, które świetnie dają sobie radę. Można z powodzeniem wybrać tanie tablety pochodzące z leasingu, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Na co dokładnie należy uważać?

Tablet poleasingowy można kupić w bardzo okazyjnej cenie, ale należy uważać na kilka rzeczy przed zakupem. Oto lista rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

  • ilość rdzeni procesora,
  • częstotliwość takowania,
  • karta graficzna,
  • ilość pamięci RAM,
  • rodzaj matrycy,
  • rozdzielczość.

Bardzo ważna jest również jego wydajność. Tablety pochodzące z leasingu mają niską, dobrą cenę, która od wartości początkowej różnić się może nawet o 60%. Wszystko zależne jest od tego, w jakim dokładnie stanie będzie znajdowało się dane urządzenie. Może i będzie to urządzenie używane, ale solidne, które jest w stanie podołać zadaniom, jakie zostaną przed nim postawione.

Rekomendowane artykuły