Elektrozaczep rewersyjny to rozwiązanie stosowane ze względu na możliwości, jakie tego rodzaju rozwiązanie oferuje. Urządzenia te mogą występować w różnego rodzaju obudowach, a także w wersji wzmocnionej lub z czujnikiem. Elektrozaczep rewersyjny jest przeznaczony do systemów zabezpieczeń wszędzie tam, gdzie jest wymagany podwyższony poziom bezpieczeństwa.

Mogą to być między innymi magazyny, firmy, kina, szpitale, czy też innego rodzaju instytucje. Opisywane urządzenia są stosowane także we wszystkich wyjściach ewakuacyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu wejście jest stale zamknięte do momentu, aż podane zostanie napięcie na cewkę elektrozaczepu. 

Elektrozaczep rewersyjny wzmocniony

Jest to wersja symetryczna i bardzo uniwersalna. Elektrozaczep rewersyjny wzmocniony wytrzymuje siłę nawet około 1000 kg i jest przeznaczony do stosowania w dowolnych systemach kontroli dostępu. Można montować tego rodzaju elektrozaczep między innymi do ciężkich furtek oraz drzwi wejściowych o dużej wadze.

Zazwyczaj zapadka elektrozaczepu rewersyjnego wzmocnionego jest wykonywana z jednego elementu i nie posiada regularcji.

W kilku wersjach

Elektrozaczep rewersyjny może występować także w wersji z pamięcią. Ich działanie polega na tym, iż po otrzymaniu impulsu elektrycznego są otwarte do momentu otworzenia drzwi. Dopiero po ich zamknięciu elektrozaczep rewersyjny z pamięcią zamyka się.

Innym typem są elektrozaczepy rewersyjne z wyłącznikiem. Na ich obudowie jest zainstalowany specjalny przycisk, który umożliwia wyłączenie urządzenia na określony czas na przykład w celu wniesienia do budynku przedmiotów bez każdorazowego otwierania drzwi. Po zakończonej czynności elektrozaczep rewersyjny z wyłącznikiem można po prostu wyłączyć.

Warto wymienić także elektrozaczepy rewersyjne do pracy ciągłej, które pracują bez przerwy.

Rekomendowane artykuły