Technologia True Wireless Stereo staje się coraz popularniejsza. Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że pozbawione kabli douszne słuchawki staną się tak cenione. Skąd wziął się ich fenomen? I czy warto je kupić?

Jak działają słuchawki TWS?

To nowa generacja sprzętu słuchawkowego, której do pracy niepotrzebne jest okablowanie. Nie są podłączone przewodem do źródła dźwięku, nie potrzebują też kabla między sobą tak, jak klasyczne słuchawki bezprzewodowe. W skład zestawu słuchawkowego TWS wchodzi zazwyczaj jedna słuchawka podstawowa, której zadaniem jest odbiór sygnału oraz synchronizacja i koordynacja komunikacji z drugą słuchawką. Bardziej zaawansowane technologie korzystają też z niezależnej komunikacji każdej ze słuchawek, co ogranicza ryzyko pojawiania się zakłóceń podczas słuchania muzyki, czy rozmów. Do komunikacji wykorzystują technologię Bluetooth, a w im wyższym jest ona standardzie, tym lepsza jest stabilność połączenia.

Słuchawki TWS. Czy warto?

Mało która osoba, która zaznała swobody poruszania się bez zbędnego i krępującego ruchy okablowania, będzie chciała ponownie wrócić do słuchawek klasycznych. Wystarczy włożyć do uszu słuchawki TWS https://manta.com.pl/product/mtws001-sluchawki-bezprzewodowe-bt-tws/, a te automatycznie połączą się z telefonem czy laptopem. W dodatku telefon spokojnie zostawić można na biurku i podczas rozmów telefonicznych po prostu chodzić po mieszkaniu czy biurze. Niezależnie od tego, czy używamy słuchawek do słuchania multimediów, czy prowadzenia telekonferencji, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki są gadżetem, który warto posiadać.

Rekomendowane artykuły