Należy zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba konsumentów stawia na smartfony oparte na androidzie. Jaka jest przewaga tego oprogramowania nad konkurencyjnym iOS-em? Dlaczego warto zaopatrzyć się w smartfony z androidem Samsung?

Cena

Warto wiedzieć, że kliencie decydują się na smartfony z systemem Android od Samsunga przede wszystkim ze względu na jakość w stosunku do oferowanej za nią ceny. Godny uwagi jest fakt, że konkurencyjny Apple praktycznie od samego początku stawiał w segment urządzeń premium. Należy również mieć świadomość, że marże narzucane przez wspomnianą formę są zdecydowanie największe w branży.

Ogromną przewagą androida jest fakt, że klient bez względu na zasobność swojego portfela jest w stanie zaopatrzyć się w model, który będzie w stanie spełniać jego oczekiwania. Ponadto trzeba zaznaczyć, że dzięki ogromnym widełkom cenowym użytkownik nie będzie miał żadnego problemu z zaopatrzeniem się w telefon, który będzie satysfakcjonował go w kwestii funkcjonalności. Nie można oczywiście zapomnieć o stosunkowo szybkim spadku cen omawianych produktów. Klient otrzymuje tym samym możliwości, których granicą zasobności będzie tylko i wyłącznie stan portfela.

Pamięć zewnętrzna

Można zaobserwować, że obecnie jedną z bardziej istotnych kwestii decydujących o zakupie smartfona jest pamięć magazynowa. Godny uwagi jest również fakt, że Apple praktycznie od samego początku bardzo ograniczało klientom wybór pamięci wewnętrznych od 4 GB ( iPhone z 2007 roku) do 256 GB w modelu X. Oczywiście największy problem wspomnianych praktyk będzie miał odzwierciedlenie w finansach. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniany iPhone X z 64 GB pamięci wewnętrznej kosztował prawie 5 tysięcy złotych. Z kolei cena produktu z 256 GB dochodziła do 6 tysięcy złotych. Oznacza to tym samym, że dodatkowe 192 GB według marki Apple jest warte 750 złotych. Osoby, które mają możliwość rozbudowania swojego smartfona z Androidem o kartę microSD są w stanie ograniczyć ten wydatek do 300 złotych.

Rekomendowane artykuły