Głośniki bluetooth to najnowsze rozwiązanie w kwestii bezprzewodowego słuchania muzyki. Dzięki temu, że nie ograniczają ich przewody, ani stałe źródło zasilania, możliwe jest korzystanie z nich daleko poza domem. Jak jednak kupić dobrej jakości głośnik bluetooth?

Jakość dźwięku

Jakby nie patrzeć, wybierając głośnik bluetooth, ma się do czynienia ze źródłem dźwięku, dlatego też warto podczas zakupu zadbać o to, aby był to możliwie najlepszy dźwięk. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na takie cechy jak moc głośnika, co będzie miało przełożenie na jego głośność, a także pasmo przenoszenia, co będzie miało wpływ na jakość wydobywającego się z niego dźwięku.
Głośnik bluetooth to nie musi być tylko jeden głośnik. Często występują na rynku zestawy stereo, a nawet 2.1, czyli stereo plus dodatkowy głośnik niskotonowy.

Kwestia użytkowa

Sama jakość dźwięku nie da jednak wszystkiego, co jest ważne w przypadku korzystania z głośników bluetooth. Równie ważne są takie cechy, jak:

– źródło zasilania — może to być albo zamontowany akumulator, albo też zasilanie bateryjne,

– wodoodporność — jest to bardzo przydana cecha, jeśli wybierać się będziemy z danym zestawem głośników np. nad jezioro, gdzie będzie istniało ryzyko ich zamoczenia,

– dołączony pilot- choć wydaje się to cecha zbyteczna, szczególnie gdy można takim głośnikiem sterować z poziomu telefonu, to jednak dodatkowy pilot często będzie niezastąpiony.

Rekomendowane artykuły