Klawiatura do gier

Granie w gry komputerowe to niestety w zasadzie dość kosztowne hobby. Tutaj bowiem nie tylko przydają się dodatkowe monitory, najlepsze procesory, konieczna jest dobra grafika, lecz także należy pamiętać o zakupie odpowiedniej klawiatury dla graczy.

Klawiatura dla graczy – cechy szczególne

Czy naprawdę takie klawiatury dla graczy czymś się w ogóle różnią od zwykłych klawiatur? Czy też po prostu tylko ich cena jest wielokrotnie wyższa? Otóż klawiatury dla gracze zdecydowanie posiadają pewne swoje cechy specjalne. Co wśród nich można wymienić ?

1) wysoka jakość

Przede wszystkim klawiatury dla graczy to najczęściej są to klawiatury mechaniczne. Oznacza to, że poszczególne przyciski nie odkształcają się z powodu częstego uch używania, nie wyginają, nie zaczynają ślizgać. Oznacza to w praktyce większą sprawność oraz szybszy refleks gracza. Niestety jednak takie klawiatury też są bardziej głośne.

2) dodatkowe tryby

Klawiatury gamingowe posiadają także wiele możliwości włączenia specjalnych trybów. dla przykładu istnieje tryb game, w którym przestają działać, a tym samym przeszkadzać w grze, wszystkie znane dotychczas skróty klawiszowe. Z drugiej jednak strony możemy sobie zaprogramować inne klawisze czy skróty. Oprócz tego warto jeszcze zastanowić się nad takimi funkcjami jak podświetlenie, ani-ghosting itp.

3) bezprzewodowość

Nie jest to co prawda regułą, niemniej jednak większość klawiatur przeznaczonych do gier działa doskonale bezprzewodowo. Czemu? Najzwyczajniej w świecie jest to wygodniejsza opcja.

Rekomendowane artykuły