Android 7.0 Nougat jest systemem operacyjnym, który niemal całkowicie został opracowany przez pracowników Google. Choć jego oficjalna premiera przypadła na ostatnie dni sierpnia 2016, system do tej pory zyskał sobie bardzo szerokie grono wiernych użytkowników, między innymi dzięki swojej stabilności działania oraz wielu możliwościom, jakie daje jego stosowanie.

Dzielenie ekranu i duża energooszczędność

najlepsze Smartfony z systemem AndroidSmartfony z systemem Android 7.0 Nougat charakteryzują się tym, że dają możliwość dzielenia ekranu, co w praktyce oznacza, że możliwe jest jednoczesne korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie. Wchodząc w tryb portretowy każdy z użytkowników ma możliwość samodzielnego ustawienia proporcji ekranu, natomiast po przejściu w tryb poziomy każda z aplikacji otrzymuje miejsce na połowie wyświetlacza. Taka podzielność ekranu jest ogromnie praktyczna, ponieważ znacznie usprawnia produktywność i wspiera wielozadaniowość. Ponadto system Android 7.0 Nougat został wzbogacony o ulepszoną wersję mechanizmu odpowiedzialnego za zużycie energii, dzięki czemu jest on znacznie bardziej energooszczędny w przeciwieństwie do konkurencji, kilka takich telefonów dostaniemy w sklepie Sferis.

Podgląd ustawień i sugestie zmian

Smartfony z systemem Android 7.0 Nougat każdą z występujących sekcji mają bardzo dokładnie opisaną. Ta funkcja pozwala na bardzo szybie sprawdzenie stanu i prawidłowości działania wielu funkcji oraz modułów. To daje bardzo dużo możliwości nie tylko kontroli pracy smartfona, ale również zapewnia bardzo duży komfort jego użytkowania. Dzięki możliwości zarządzania ustawieniami, jaką daje system Android 7.0 Nougat każdy użytkownik urządzenia otrzymuje jeśli zajdzie taka potrzeba systemowe sugestie. Pojawiają się one przede wszystkim na górze ekranu. Warto z nich skorzystać, ponieważ są bardzo przydatne, gdyż zawierają w sobie wiele cennych informacji dotyczących dalszego postępowania w przypadku danej aplikacji czy jakiejkolwiek funkcji systemu Android. Tak naprawdę wszystkimi sugestiami, które pojawiają się u górze ekranu warto się sugerować.

Rekomendowane artykuły