W marketach i profesjonalnych sklepach internetowych bez żadnego większego problemu można znaleźć tanie monitory, które pod względem jakości wykonania wcale nie odbiegają od droższych modeli. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, na jakie elementy warto zwrócić uwagę, wybierając nowy monitor.

Jakość wykonania

Tanie monitory z At-Outlet wbrew pozorom są bardzo eleganckie i solidnie wykonane. W pierwszej kolejności warto postawić na metalową podstawę, która zapewnia bardzo dobrą stabilność monitora. Niestety wiele tanich monitorów ma plastikową stopę, które mogą sprawiać wiele problemów z zachowaniem odpowiedniej stabilności. Tanie monitory bardzo rzadko mają także wbudowane głośniki, które w wielu sytuacjach mogą okazać się bardzo przydatne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając monitory Full HD?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się monitory Full HD, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Do pracy z grafiką najlepiej sprawdzą się matryce PLS, VA i IPS. Matryce tego typu mogą pochwalić się bardzo wysokim czasem reakcji. Godne uwagi są monitory z ekranami LCD TN, które są zdecydowanie bardziej odporne na pojawianie się smużenia podczas szybkiego poruszania się obiektów na ekranie. Warto wspomnieć także i o tym, że nowoczesne monitory koniecznie muszą być wyposażone w port DisplayPort. Jest to konieczność zwłaszcza dla osób, które bardzo dużo czasu spędzają na granie w gry. Przy większych zadaniach sprawdzi się klasyczny port HDMI, który oferuje odświeżanie na poziomie 60Hz.

Rekomendowane artykuły